Pierwsza rocznica wojny na Ukrainie

24 lutego 2023 r. przypada pierwsza rocznica wojny na Ukrainie.

Stworzyliśmy podsumowanie naszych działań i projektów, które udało nam się zrealizować przez ten rok:

Zbiórka mleka

Już na samym początku wojny ruszyliśmy ze zbiórką mleka modyfikowanego, dla potrzebujących matek. Udało nam się zebrać aż 120 ton mleka które zostały przewiezione 11 transportami na Ukrainę. 

Rozdanie plecaków na dworcach

Kilka razy zorganizowaliśmy rozdanie plecaków na dworcach kolejowych w Warszawie dla przebywających tam dzieci i rodzin. Rozdaliśmy ponad 200 plecaczków wyposażonych w przekąski, napoje, kocyki i inne potrzebne przedmioty. 

Klub Naukowy Love Does 

We wrześniu 2022 roku ruszył nasz projekt Szkoły – Klubu naukowego Love Does ,który narodził się po kilku miesiącach pracy z dziećmi w ośrodku dla uchodźców. Naszym celem stało się zapewnienie edukacji dzieciom, którym bezpieczeństwo i możliwość uczenia się, zostało przerwane z powodu wojny. Szkoła oferuje codzienne zajęcia dla dzieci od 6-14 lat.

Festiwale

Raz w miesiącu organizowaliśmy również Festival tematyczny. Jest to wydarzenie w którym biorą udział wszystkie dzieci z naszej szkoły jak i ich rodzice. Zapewniamy tam atrakcje takie jak: gry na VR, wata cukrowa, popcorn, wspólne dekorowanie ciasteczek, festiwal kolorów, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, czy taneczne, i wiele innych. W Festiwalach bierze udział około 500 osób.

Wigilia z Seniorami

15 grudnia zorganizowaliśmy wigilię dla Seniorów. Obecność, rozmowa, uwaga – tego niezmiennie najbardziej brakuje Seniorom. Ten dzień był dla Nich i był to dzień wyjątkowy. Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z fundacją Pomagamy Seniorom. 

Peremoha

To nasz projekt pomocy humanitarnej na terenie Ukrainy, w ramach którego niesiemy pomoc ukraińskim żołnierzom i cywilom. Na przełomie 2022/23 roku, Team LIFE POLSKA kilka razy udał się do Ukrainy busem wypełnionym najpotrzebniejszymi produktami, o które nasi ukraińscy partnerzy nas poprosili. Podczas ostatniego wyjazdu przekazaliśmy 60 butli 5l wody pitnej, 10 kamizelek taktycznych, 40 rękawiczek taktycznych, a także 5 par zimowych wojskowych butów. 

Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze działania. Każda pomoc jest nieoceniona i bez niej nie będziemy w stanie nieść pomocy, tam gdzie jest ona konieczna.

Zachęcamy do wsparcia Fundacji Life Polska finansowo i materialnie.