Peremoha 2023

Nasz pierwszy transport pomocy humanitarnej w 2023 roku skupił się wokół trzech punktach docelowych. Team LIFE POLSKA udał się do Ukrainy busem wypełnionym potrzebnymi produktami, o które nasi ukraińscy partnerzy nas poprosili.

Pierwszym przystankiem był Jaworów, gdzie spotkaliśmy się z wolontariuszem Służby Państwowej. Koordynator – Petro Shot – transportuje kuloodpornym pojazdem zapotrzebowanie prosto na front. Przekazaliśmy mu 60 butli 5l wody pitnej, 10 kamizelek taktycznych, 40 rękawiczek taktycznych, a także 5 par zimowych wojskowych butów. 

Następnie Team udał się do Lwowa, gdzie miało miejsce przekazanie multitooli oraz łóżek polowych przedstawicielowi 62 batalionu Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy. Pan Andrij Kirczów przedstawił nam sytuację żołnierzy na froncie oraz przekazał oficjalny dyplom z podziękowaniami za współpracę i pomoc walczącej Ukrainie. 

Drugiego dnia udaliśmy się z transportem żywności do Tarnopolskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego, gdzie co tydzień przywożonych jest około 500 rannych żołnierzy. Władze szpitala podkreśliły ogrom pracy jest konieczna by szpital mógł ratować nowoprzybyłych. Team miał również możliwość porozmawiać z samymi żołnierzami co było dla nas ogromnym zaszczytem. 

Rok wojny w Ukrainie pokazał nam jak istotna jest współpraca i transparentna pomoc. Fundacja Life Polska nie ustaje w działaniach pomocowych kierowanych bezpośrednio do tych dotkniętych dramatem wojny. 

Państwa wsparcie jest nieocenione, bez niego nie będziemy w stanie nieść pomocy, tam gdzie jest ona konieczna. Zachęcamy do wsparcia Fundacji Life Polska finansowo i materialnie.