Lato w Mieście ruszyło!

Od ponad roku w punkcie dla uchodźców Global EXPO prowadzimy Szkołę LOVE DOES, która zapewnia bezpłatne zajęcia dla dzieci uchodźczych. Jest otwarta dla każdego ukraińskiego dziecka w wieku od 6 do 16 lat. Dzięki naszemu projektowi ponad 350 dzieci wróciło do przerwanego przez wojnę normalnego systemu edukacji. Nasz klub zapewnia edukację na wielu poziomach, od przedmiotów szkolnych takich jak: ukraiński, angielski, matematyka, przyroda i wychowanie fizyczne, poprzez liczne przedmioty dodatkowe takie jak: plastyka, teatr, robotyka. Ponadto nasze działania ukierunkowane są na pomoc psychologiczną dla matek, których dzieci uczą się w naszej placówce. Organizowaliśmy też liczne festiwale mające na celu przywrócenie dzieciom poczucia normalnego dzieciństwa, ale także zachęcenie ich do współpracy w gronie rówieśników.

Jako Fundacja LIFE POLSKA ruszyliśmy właśnie z projektem „Lato w Mieście”. Zapraszamy każde zainteresowane dziecko od 6 do 16 roku życia na zajęcia odbywające się od poniedziałku do piątku między 10 a 14. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Zajęcia odbywają się przy Modlińskiej 6D,  Racławickiej 10 lub Potockiej 1.

Wiemy, że dzieci uchodźcze są pozbawione możliwości wyjazdu na wakacje czy kolonie. Dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć projekt „Lato w Mieście”. Wakacje podzieliliśmy na tygodnie tematyczne – podczas wakacyjnych przygód czeka nas między innymi tydzień mody, ping-ponga, eksperymentów, tańca, literatury, pływacki czy poznawania Warszawy.

Zapisy za pomocą kodu QR z plakatu lub przez naszego maila: biuro@lifepolska.org.pl