Peremoha

Peremoha, czyli zwycięstwo

Peremoha to projekt Fundacji LIFE Polska w ramach, którego niesiemy pomoc ukraińskim żołnierzom i cywilom, matkom i dzieciom, rodzinom i osobom samotnym, w miastach i na wsiach. Współpracujemy z Siłami Zbrojnymi Ukrainy, ukraińskimi Organizacjami Pozarządowymi, lokalnymi Urzędami Miast oraz Strażą Celną i Graniczną Ukrainy.

Nasz cel

Naszym celem jest zapewnienie ukraińskim żołnierzom odpowiedniego ubioru oraz pełnego wyposażenia koszar wojskowych, dostarczanie punktom pomocowym na terenie Ukrainy niezbędnych produktów higienicznych, rozdawanie żywności w miejscach najbardziej dotkniętych wojną, opieka nad kobietami i dziećmi zmuszonymi do opuszczenia swoich domów oraz transportowanie produktów medycznych do szpitali polowych i lokalnych.

Jak działamy?

Nasz Team osobiście transportuje całą potrzebną pomoc z Polski do Ukrainy. Jesteśmy zespołem wyszkolonym w kierunku pomocy humanitarnej oraz świadomym podejmowanego ryzyka. Naszą najważniejszą zasadą jest transparentność. Każdy nasz wyjazd jest dokumentowany i relacjonowany. Dzięki wypracowanym kontaktom i zaufanym współpracom jesteśmy w stanie nieść pomóc w sposób efektywny i bezpośredni.

Obszar pomocy

Nasze transporty z pomocą humanitarną dzielimy na trzy bloki. Po pierwsze – zaopatrzenie dla żołnierzy, w które wliczają się mundury wojskowe, buty, kamizelki i rękawiczki taktyczne, bielizna termoaktywna, polary wojskowe, poncza przeciwdeszczowe, a także kuchenki gazowe, namioty, śpiwory, karimaty, menażki, kable antenowe, radiotelefony, powerbanki oraz prysznice przenośne. Drugim blokiem jest zaopatrzenie pomocowych punktów przesiedleńczych, gdzie najbardziej potrzebne są produkty higieniczne tj. podpaski, pampersy, pasty do zębów, mydła, dezodoranty, płyny do dezynfekcji, prócz tego – latarki, baterie, ręczniki i koce. Trzecim blokiem jest żywność, czyli woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant) oraz z długą datą przydatności, batony (w tym energetyczne), konserwy i makarony oraz podstawowe środki medyczne, tj. witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie oraz leki dla dzieci.

Slava Ukrayini!
Heroyam Slava!

Jako Fundacja Life Polska mamy świadomość, że Ukraińcy walczą nie tylko o wolną Ukrainę, ale także o wolną Europę. Będziemy pomagać aż do dnia, w którym Ukraina ogłosi zwycięstwo, a potem wspólnie z ich społeczeństwem, będziemy odbudowywać ten silny, niezależny i niepodległy kraj.

Zarejestruj swoje dziecko
do szkoły Love Does!